2019. gada 3. oktobrī Stopiņu pamatskolas 5. klase kopā ar 6. b klasi programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros apmeklēja Latvijas nacionālo botānisko dārzu Salaspilī ar mērķi, lai iepazītos ar vienu no valsts zinātnes un kultūras simboliem, kas reprezentē Latvijas valsti savā nozarē.

Sākumā gida pavadībā izstaigājām un iepazināmies ar botāniskā dārza oranžērijas kolekcijām. Botāniskā dārza lepnums ir sukulentu kolekcija. Ekspozīcija bagāta ar tropu augļiem, kokiem un augiem, kā arī ar dažādiem eksotiskiem un vēl neredzētiem brīnumiem.

Lai būtu interesantāka iepazīšanās ar skujkoku kolekciju, skolēniem tika piedāvāta orientēšanās dārza teritorijā “Brālis kadiķis, māsa egle un citi radinieki”.

Skolēniem bija ļoti interesanti, viņi papildus jaunajām zināšanām attīstīja prasmes strādāt komandā, pilnveidoja izpratni par jēdzieniem “suga” un “Šķirne”. Veidoja izpratni par augu etiķešu saturu, attīstīja prasmi no tām iegūt informāciju.

16. oktobrī  8. un 9. klašu skolēni muzejā gida pavadībā iepazīstas ar riteņbraucēja Daiņa Ozola bronzas riteni, izcīnītās balvas un riteņu kolekciju no Kārļa Vītoliņa  un Voldemāra Šmidberga, ka arī  bija apskatāmi vairāki tūkstoši Latvijas sporta vēstures liecību, pazīstamie sportisti pasaules un Eiropas zelta medaļnieki un čempioni Uljana Semjonova, Vera Zozuļa, Māris Štrombergs un citi, arī uzzināja  kā savākto relikviju – afišu, fotogrāfiju, medaļu, kausu, sporta rīku un diplomu skaits sasniedza 10 000.

Latvijas Sporta muzeja ēka iekļaujas Vecrīgas dienvidu daļā – Alksnāja ielas 5 un Vecpilsētas ielas 9 kopējā apbūvē, ko veido 16. – 19. gs. dzīvojamo ēku un noliktavu komplekss.

Muzejs piedāvā apmeklēt izstādes, iepazīties ar muzeja krājumiem un muzeja priekšmetiem. Mēs apmeklējam muzeju speciālista - gida pavadībā. Latvijas Sporta muzejā durvis vēra jauna ekspozīcija ”Latvijas olimpiešu Goda zāle. ZELTS. SUDRABS. BRONZA”, kas veltīta mūsu valsts un sporta sasniegumiem.

 Ar šo ekspozīciju, kuras veidošanā piedalījusies visa mūsu sporta sabiedrība, godina mūsu olimpiešus no pirmās Latvijas Olimpiādes līdz pēdējām Olimpiskajām spēlēm 2018. gadā.

 Pēc muzeja ekspozīcijas apskates skolēniem bija iespēja pieredzējuša instruktora uzraudzībā izmēģināt spēkus 7 m augstās alpīnisma sienas virsotnes sasniegšanā.

Šie stāsti par mūsu sporta zvaigznēm – Olimpisko spēļu, pasaules un Eiropas čempioniem - iedvesmo ikvienu būt stiprākiem, uzņēmīgākiem un laimīgākiem.

       Pateicoties saviem neparastajiem eksponātiem, muzejs ir viens no apmeklētākajiem un interesantākajiem muzejiem Latvijā.

Ciemos Latvijas Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā

2019. gada 6. novembrī iniciatīvas „Latvijas skolas soma" 1. klases skolēni kopā ar skolotāju devās brīnišķīgā pasākumā uz Latvijas Etnogrāfisko brīvdabas muzeju. Tēma - „Pirmo reizi ciemos Brīvdabas muzejā”. Skolēni apmeklēja seno Kurzemes zemnieka sētu, apskatīja tās iekārtojumu, iepazinās ar ēku veidiem (māja, laidars, klēts, pirts), guva priekšstatu par darba un mājas dzīvi šādā saimniecībā.

Skolēni ar lielu uzmanību un interesi klausījās gida Ingas stāstījumu par seniem lauksaimniecības darba rīkiem, darba ikdienu, gadskārtu svinēšanu, tradīcijām. Arī aktīvi atbildēja uz gida jautājumiem un paši uzdeva daudz gudrus un atbilstošus jautājumus.

Atgriežoties no brīvdabas muzeja, skolēni aktīvi dalījās ar iespaidiem par redzēto un dzirdēto muzejā un visu mēģinot uzzīmēt.

 3. klase Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā

Bērni, vai jūs esat kaut ko dzirdējuši par Latvijas Etnogrāfisko muzeju? Kur atrodas? Ar ko nodarbojas? 3. klases skolēni ar nepacietību gaidīja šo pasākumu muzejā.

Diena bija apmākusies , bet bērniem garastāvoklis bija labs. Muzejā mūs sagaidīja gids Igors. No viņa mēs uzzinājām ko nozīmē vārds „ Etnos ” - tā ir tauta. „ Tautas muzejs ” zem atklātām debesīm.

Muzejs atrodas Juglas ezera krastā. Mēs redzējām vēsturiskas ēkas, kurām ir vairāk kā 100 gadi. Bijām kapteiņa - zvejnieka mājā. Mūs pārsteidza lielie zvejnieku zābaki un apstākļus mājā. Laukā laiks bija auksts. Gids mums piedāvāja ganu spēli. Gani- zēni ar  žagariņiem dzina cūkas kūtī. Meitenes žagariņus kārtoja pēc krāsām. Iemācījāmies staigāt ar “koka kājām”. Bija ļoti jautri!

Pasākums lieliskā izdevās Latvijas Etnogrāfiskajā muzejā!

6. novembrī 2. klases skolēni apmeklēja Etnogrāfisko dabas muzeju. Tā bija ļoti interesants ceļojums par kultūras vēsturi un latviešu tautas senatnīgo dzīvi. Bērni varēja apskatīt daudzas ekoloģiskas mājas, kurās dzīvoja senie latvieši. Pasākuma vadītājs pastāstīja daudz par to, ar ko nodarbojās latvieši, kādus darbus darīja, ar ko nodarbojās brīvajā laikā. Pastāstīja arī par to kādus svētkus svinēja senie latvieši un kādas bija viņu tradīcijas latviešu tautai. Pasākuma vadītāja stāstījums bija ļoti interesants. Pēc ekspozīcijas apskatīšanas, bērni piedalījās dažādās stafetēs. Bija ļoti jauki un interesanti. Pasākuma laikā iegūtās zināšanas bērni pēc tam pielietoja dažādās mācību stundās, kā piemēram matemātikas, ētikas, sociālo zināšanu un vizuālajā mākslā. Šo jauko ceļojuma dienu bērni atcerēsies vēl ilgi.

2. klases audzinātāja Natālija Tjutjunova

20.novembrī programmas „Latvijas skolas somas” ietvaros Stopiņu pamatskolas septītie devās izzinošā pasākumā uz Latvijas Dzelzceļa muzeju. Skolēniem, drošības stundā muzejā gida pavadībā, bija iespēja gūt dziļāku izpratni par to, kā uzvesties dzelzceļa stacijā, uz perona, sliežu tuvumā, kā šķērsot sliedes un neapdraudēt drošību. Pēc mācību filmas noskatīšanās – atgriezeniskā saite – gida jautājumi un skolēnu atbildes. Mūsējiem tas ir aktuāli, jo esam dzelzceļa sliežu tuvumā, kā arī draudzi izmanto šo pārvietošanās līdzekli. Kā nākamā aktivitāte – „Foto orientēšanās”, kuras laikā ar gidu iepazina esošās ekspozīcijas, to izpratni, dzelzceļa vēsturi.

Pateicoties projektam „Latvijas skolas soma”, skolēni iesaistījās interesantās, izzinošās aktivitātēs, iepazina Latvijas kultūras vērtības un laikmetīgās izpausmes.

Skolēnu atsauksmes:

„Patika, bija interesanti”.

„Man ļoti patika. Tas bija interesanti, un es daudz ko jaunu uzzināju”.

„Filma par drošību dzelzceļa tuvumā, lika aizdomāties, jo mēs arī šad tad tā esam darījuši”.

Manuprāt, šis pasākums bija motivējošs, izzinošs un noderīgs.

7. klases audzinātāja Sanita TAURIŅA


 .